Света архијерејска Литургија и освећење новог звоника и звона у Доњем Крчину

????????????????????????????????????

На трећи дан Васкрса, Епископ крушевачки Господин др Давид (Перовић) служио је свету архијерејску Литургију у храму Рођења Пресвете Богрородице у Доњем Крчину. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, парох бачински протојереј Горан Гајић, парох први варварински јереј Драган М. Глигоријевић, парох парцански јереј Милан Здравковић, парох доњо-крчински јереј Ивица Сврзић, затим протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.  За певницом је својим громким гласом певао парох горњо-катунски протојереј Бобан Мелод Поповић. По прочитаном одломку из Јеванђеља, Епископ је верном народу беседио о доживљају Васкрсења Господењг. После заамвоне молитве, Епископ је освештао новоподигнути звоник и нова звона, прердиван украс, не само парохије доњо-крчинске, или намесништва темнићког, већ читаве Богомспасаване Епархије крушевачке. Славље је настављено Трпезом љубави, коју су припремили честити домаћини ове парохије. На повратку за светопрестони град Крушевац, Епископ је обишао и манастир Бошњане.

јереј Драган М. Глигоријевић