Освећење Крста у Брзећу на Копаонику

Крстимо се често, стављамо знак крста на груди, у станове, на аутомобиле, на радна места, и као што пева Црква: "Крст је чувар целе васељене, Крст је лепота цркве, Крст је царева моћ, Крст је верних потпора, Крст је слава анђела и демонима рана". Крст је још не само најсветији и најдражи, него и незаменљив хришћански символ. Још један од таквих крстова наш Владика Давид освештао је  дана 03 маја 2019. године  је у Брзећу испод Копаоника. Крст је висине 10. метара и ширине 5,2 метра који је ноћу осветљен и налази се на траси пешачке  стазе која води од храма у изградњи - Светог Романа кроз борову шуму до центра насеља. Владики Давиду су саслуживали протојереј-ставрофор Драги Вешковац, јеромонах Амвросије Алемпијевић, о. Вукман Петровић, о. Милован Соколовић и протођакон Андрија Јелић. Мноштво верног народа се окупило на молитву и није крило одушељење на овом светом сабрању.

јереј Милован Соколовић