Света архијерејска Литургија у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу

У Шесту недељу по Васкрсу, 2. јуна 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Саборној цркви светог Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина Саборне цркве протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић и Милан Вељковић, протојереји Ненад Радосављевић, Драгић Илић, Александар Ерић, Перица Стојић, презвитери Ненад Драгичевић и Стефан Петровић, као и протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Појали су појци Саборне цркве, док је Апостол прочитао г. Марко Ракоњац.
Беседу по Јеванђељу је произнео наш духовни отац Владика Давид на текст прочитаног Јеванђеља по светом јеванђелисти Јовану, причу о исцељењу слепог од рођења, наглашавајући да је духовно слепило - непрепознавање Јеванђелске науке и сâмога Христа много трагичније по човека од телесног слепила.

Трпезом Љубави настављено је литургијско прослављање у парохијском дому Саборног храма.