Прослављен празник Вазнесења Господњег у Глободеру

DSC_7384

У новоосвештаном храму Вазнесења Господњег у селу Глободеру (парохија мачковачка) свечано је прослављена храмовна слава.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, саслуживали су свештеници Будимир Којић, Цветан Топличанин, Живојин Којић, Радован Блажић, Јован Радовић, Радиша Јовановић, Ненад Радосављевић, протођакон Андрија Јелић, чтецирали су Марко Ракоњац и Димитрије Радосављевић, певницу је водио Милан Вешковац.

Беседу по прочитаном Јеванђељу казивао је Његово Преосвештенство Епископ Давид, поучавајући верни народ о смислу и важности данашњег празника.

Данашњи колачар, домаћин славе, г. Милен Поповић из Глободера, потрудио се да сав народ присутан на молитви буде угошћен и почашћен.

По завршетку молитве Епископ је посетио цркву Свете Петке у Мачковцу.

Р. Ј.