Додела награда на ликовном и литерарном конкурсу часописа “Богомладенац”

15

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - РАДОСТ ДОНЕСЕ! – била је тема овогодишњег наградног ликовног и литерарног конкурса часописа за децу БОГОМЛАДЕНАЦ Православне Епархије крушевачке. Пети конкурс по реду, у години малог јубилеја овог часописа, јер већ пуних пет година, благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Давида, стиже на дар нашим малим читаоцима, са пажљиво бираним текстовима примереним деци, а са главним циљем да буде на корист њиховим душама.

И овога пута приспео је велики број радова, више ликовних него литерарних, што је било и очекивано с обзиром на тему конкурса и узраст ученика. Радови су прегледани од стране жирија и најбољима су додељене награде, а један број успешних радова награђен је похвалницама Епископа и уредништва часописа.

Додела награда уприличена је на Спасовдан, 6. јуна текуће године, у амфитеатру цркве Лазарице, а по завршетку вечерње службе. Свечаном чину доделе присуствовали су координатор верске наставе, јеромонах Сергије Радивојевић, и помоћник уредника, песник Раде Јовановић, а поздраве Епископа пренео је и награде уручио главни и одговорни уредник часописа протојереј-ставрофор Радиша Јовановић.