Литургијска радост у Малој Дренови код Трстеника поводом црквене славе

????????????????????????????????????

На трећи дан празника Силаска Духа Светога nа Апостоле, 18. јуна текуће године, Пресвећени Архијереј крушевачки Давид служио је Свету Литургију у храму Васкрсења Христовог у Малој Дренови, у парохији милутовачкој. Са Епископом су саслуживали: јереј Мирољуб Симеуновић – заменик Архијерејског намесника трстеничког, протојереј – ставрофор Јован Спасојевић, протојереј – стафрофор Миладин Игњатовић, протојереј Владимир Трошић, јереј Дејан Смилић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Стефан Ђурђевић и чтец Дејан Марковић. Данас прочитани јеванђелски одељак о блаженствима Епископ је детаљно протумачио присутном верном народу који је заиста пажљиво слушао омилију. По заамвоној молитви, Владика је принео славски колач у славу и част наше Пресвете Тројице. Окрепљење након службе било је богато, расположење радосно, а музика умесна и пристојна. Хвала Господу што нас окупља у храму и око храма благодаћу свога Пресветога Духа.

Ђакон Стефан Ђ.