Света архијерејска Литургија и рукоположење у Покровској цркви на Расини

????????????????????????????????????

У недељу Свих светих 23. јуна 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Покровској цркви на Расини у Крушевцу.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Адам Стевановић, старешина ове цркве протојереј Мирослав Пешић, протојереј Перица Стојић, протојереј Јован Вуковић, јеромонах Сергије(Радивојевић), старешина цркве Лазарице јереј Жељко Марковић, протођакон Андрија Јелић и ђакони Душан Маговац и Никола Ракић.
У току Свете Литургије владика Давид је рукоположио вероучитеља Николу Ракића у чин ђакона, назначивши га за ђаконство у овоме светоме храму. Владика Давид је у беседи честитао новорукоположеноме ђакону Николи, а присутном народу упутио речи поуке.

Потом је уследила Трпеза љубави у трпезарији ове свете цркве.