Mолитвени чин освећења тематског парка „Србија“ на Багдали у Крушевцу

????????????????????????????????????

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обавио је, на Видовдан, 28. јуна 2019. године на Багдали у Крушевцу, молитвени чин освећења тематског парка „Србија“, приликом његовог свечаног отварања уз присуство представника државних и градских власти, градских званица и гостију и том приликом сабраног народа.

Парк се налази у непосредној близини Цркве Светог Јована Крститеља и ротонде - параклиса посвећеног Светим Великомученицима Георгију и Димитрију и будућег храма Светих Архангела.

Садржај парка тематски је заснован на свештено-културној географији и историји Србије представљеној са десет изабраних и уметнички верно изведених минијатура знаметнитих манастира и цркава пониклих у разним историјским периодима.

јеромонах Сергије (Радивојевић)