Света архијерејска Литургија у манастиру светог Илије код Велике Дренове

????????????????????????????????????

У другу недељу по Педесетници, на дан прослављања светих мученика Мануила, Савела и Исмаила, 17/30. јуна 2019. лета Господњег, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у манастиру Светог Пророка Илије, у Великој Дренови. Са Владиком су саслуживали: јереј Мирољуб Симеуновић као заменик Архијерејског намесника трстеничког, затим протојереј Саша Величковић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Стефан Ђурђевић, и чтечеви господин Дејан Марковић и господин Душан Богојевић. За певницом су појале монахиње светоилинске обитељи са својом матушком игуманијом преподобном Серафимом монахињом. Број пристуних верника на данашњој Светој Литургији пријатно нас је изненадио, јер имамо у виду да је ово мали и новоосновани манастир. По читању апостолском и Јеванђелском, беседио је лично Епископ Давид. Након отпуста, сестре монахиње свима су указале пријатно гостољубље у манастирској гостопримници. Ако чешће будемо посећивали наше манастире, особите оне који су подобни овом манастиру, где монаси/монахиње на делу показују радост живота у Христу, радост при сусрету са сваким добронамерним посетиоцем манастира, биће боље по духовни наш живот, особито по духовно васпитање наше деце која у данашњем и овдашњем свету немају много примера за углед пред својим очима и ушима.

ђакон трстенички Стефан Ћурћевић