Књижевно (поетско) вече у цркви свете Петке у Мачковцу

01

НЕМА ЂЕРМА НА СТАРОМ БУНАРУ - назив је прве поетске вечери, одржане 30. јуна ове године при цркви Свете Петке у Мачковцу. По замисли пароха мачковачког Радише Јовановића, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Давида, ово је увод у низ духовних и културних дешавања планираних на овој парохији у наредном периоду.

Читаво вече било је посвећено селу и породици. Публика дивна, заинтересована и пажљива, стихове песника Славољуба Љубе Јовановића, Олге Петковић, Љиљане Пантелић и Радмиле Миљковић казивали су Каја Томић, Славољуб Љуба Јовановић и Љиљана Пантелић. Њима се прикључио и г. Миљко Шљивић, а музичким наступом ово лепо књижевно вече украсио је и млади уметник на хармоници, Никола Миљковић из Мачковца.

Време је прошло неосетно, по завршетку наступа спонтано је заиграло коло, а присутна публика још дуго се задржала у разговору са гостима уметницима на трему црквеног дома.

Раде Јовановић