Прослава Павловдана у манастиру Мрзеница

20190712_193603_2 (1)

Тропар 4. гласа: Првопрестолници Апостола и учитељи Васељене, молите Господа свих, да дарује мир Васељени, а душама нашим велику милост.

На дан Светих Апостола Петра и Павла, 12. јула 2019. године, свештенство, монаштво и верни народ дочекао је свог Архијереја у порти манастира Мрзеница, где је служено бденије уочи манастирске славе, Сабора светих дванаест апостола - Павловдана.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида бденије су служили: Секретар Његовог Преосвештенства протојереј-ставрофор Драги Вешковац, архимандрит манастира Темска Леонид Цолић, протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Након одслуженог бденија, свештенство, монаштво и верници, на челу са својим родитељем, Епископом нашим, сабрали су се на Трпези љубави да заблагодаре Господу на овом дивном и радосном дану.

јереј Милош Пешић

У суботу, 13. јула, односно 30. јуна 2019. године спасења, покровобогородична обитељ у Мрзеници је обележила свој саборни дан, Сабор Светих дванаест Апостола - Павловдан. Светом Литургијом је началствовао високопречасни протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, умировљени парох крушевачки, а саслуживали су: пречасни јереј Иван Живковић, парох крежбиначки; високопреподобни протосинђел Тихон (Пејчић), настојатељ ове свештене обитељи и протођакон Андрија Јелић.

Празнично слово и речи укрепљења, речи воде живе христочежњивом и христољубивом народу Божјем упутио је о. Љубивоје тумачећи одељак Светог Јеванђеља по Матеју.

По Светој Литургији трудољубљем овогодишње колачарке, др Славице Кулишић и њене породице, припремљено је послужење у манастирском конаку.

Чврсте и Богоносне проповеднике, прве Твоје Апостоле, примио си Господе у насладу блага Твога и покој. Њихова страдања и смрт примио си више од сваког изобиља, Ти, Који Једини познајеш људска срца.

протођакон Андрија Јелић