Прослављена слава светог великомученика Прокопија у манастиру св. Луке у Бошњану

У Недељу 5. по Духовима, 21. јула, када Црква Христова прославља светог великомученика Прокопија, литургијски је прослављена још једна од три велике слава ово свете обитељи у селу Бошњану.

Светом Литургијом је началствовао игуман манастира светог Луке архимандрит Алексеј (Богићевић) а са њим су саслуживали: Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић,  протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св. Луке, протојереј Александар Ерић, протојереј Александар Лукић парох бошњански , протојереј Дејан Миленковић старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину,  протођакон Андрија Јелић, ђакон Никола Ракић и  ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је протојереј Александар Ерић.

На крају свете Литургије освештан је и пререзан славски колач овогодишњег свечара народног посланика Мирослава Алексића из Трстеника а свечар за наредну годину је брат Душан из Стопање.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави у манастирској трпезарији.

Ђакон Иван Петронијевић