Прослављена сеоска богомоља у цркви свете Петке у Бошњану

12

Дана 30. јула по новом или 17. јула по старом календару, када Црква Христова прославља свету великомученицу Марину- Огњену Марију, литургијски је прослављена сеоска богомоља села Бошњана.

Светом Литургијом је началствовао Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, а са њим су саслуживали: протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протојереј-ставрофор у пензији Данило Срећковић, протојереј-ставрофор у пензији Момчило Рајковић,  протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св. Луке, протојереј Горан Гајић, протојереј Братислав Петровић, протођакон Андрија Јелић и  ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је протојереј Горан Гајић.

На крају свете Литургије освештан је и пререзан славски колач овогодишњег свечара брата Зорана из Бошњана.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави у трпезарији.

Ђакон Иван Петронијевић