Празнично бденије у Варварину

Уочи празника Успења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Др Давид служио је, уз присуство мноштва народа и свештенства намесништава темнићког и крушевачког, празнично бденије у храму Успења пресвете Богородице у Варварину. Епископу су на богослужењу саслуживали игуман манастира светог Луке у Бошњану архимадрит Алексеј( Богићевић ), Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, старешина храма протојереј Дејан Миленковић, парох прве варваринске парохије јереј Драган М. Глигоријевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић. За певницом су певали  пензионисани протојереј-ставрофор Момчило Рајковић из Епархије шумадијске, као и свештеници намесништва темнићког протонамесник Радован Газдић, јереј Ивица Сврзић, јереј Милан Здравковић и господин Срећко Јовановић. Предпразнично славље настављено је Трпезом љубави, која је спремљена трудом братства храма Успења Пресвете Богородице у Варварину.

јереј Драган М. Глигоријевић