Слава Љубостињске обитељи

На дан храмовне Славе манастира Љубостиње – Успење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је Свету Литургију у овој свештеној обитељи крај моштију преподобне Ефросиније. Са Владиком су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј - ставрофор Миломир Атанасковић из Епархије британско – скандинавске, протојереј-ставрофор Мирослав Поповић из Епархије аустралијско – новозеландске, протојереј - ставрофор у пензији Дамјан Лисинац, протонамесник Срђан Миленковић, парох ћићевачки, јереј Данијел Стефановић, парох љубостињски протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. У току малог входа, Епископ је благоизволео да презвитера Данијела именује протопрезвитером и додели му право ношења надбедреника због досадашњег ревновања за дом Господњи и спасење душа поверених му православних хришћана. По заамвоној молитви, Епископ је осветио нови прекрасни дуборезани ћивот који је постављен над гробом и  моштима преподобне матере наше Ефросиније. Славски колач подигнут је и пререзан у част Успења Пресвете Владичице наше Богородице, а за ,,милост, живот, мир, здравље и спасење“ високопреподобне мати игуманије наше Христине и њеног сестринства и овогодишњих колачара. Након отпуста, Епископ, свештенство и народ уживали су љубезно гостопримство љубостињског сестринства, које Пресвета Богородица нека и даље чува и спасава својим молитвама пред Богом.

О, Мати Живота, у твом блаженом Уснућу видели смо да је за православне Хришћане смрт бесмртна. Помози нам да не одступамо од дома Господњега до краја живота нашега, како бисмо подражавали Тебе, која си храмом Господњим постала.

Ђакон трстенички Стефан Ђурђевић