Света архијерска Литургија у Брзећу на Копаонику

????????????????????????????????????

У четвртак,  29. августа 2019. године, по први пут у новом саграђеном храму на дан преподобног  Романа Ђуниског у Брзећу, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је свету архијерејску Литургију уз саслуживање јеромонаха Дамаскина, јереја Милана Ћосића, ереја Милована Соколовића, јереја Милана Качаревића и протођакона Андрија Јелића за певницом је слаткопојао секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац. Светој Литургији присуствовало је доста верника који су се причестили Светим Тајнама Христовим. Епископ је предводио је литију око храма светог  преподобног Романа са  верницима који су били присутни на резању славског колача. Домаћин  славе-колачар био је Бобан Добродолац из Брзећа, а за следећу је преузео ктитор храма Рацко Костић из Брзећа. Са вером у милостивога Бога и надом да ће се више деце рађати у овом крају обављено је и прво крштење у новосаграђеном храму.