Света архијерејска Литургија у Доњем Степошу

На дан светог мученика Агатоника, 4. септембра, Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету архијерејску Литургију у цркви посвећеној овом светитељу у Доњем Степошу. Њега су свечано дочекали ученици Основне школе, која је смештена крај црквене порте, на челу са својим учитељицама, чланови Грађевинског одбора поменутог храма, колачар храмовне славе са својом породицом, свештеници и верни народ. Владика је беседио после читања Светог јеванђеља, посебно се обративши ђацима и њиховим родитељима. У лепој Цркви, коју је освештао патријарх Иринеј 2010. године, подигнутој по узору на светиње из Моравске школе у архитектури владала је апсолутна тишина у току богослужења. Све ово је оставило снажан утисак на вернике, који су пратили сваку богослужбену реч. После свете Литургије, опхода око храма и чина резања славског колача Епископ Давид је читао молитву на почетку школске године за присутне ђаке и наставнике.

Грађевински одбор показао је Владици Давиду кућу за народ у изградњи, у порти, крај само храма. А потом је Епископ обишао Основну школу и благословио ученике пожелевши им добар успех и примерно владање.