Света архијерејска Литургија и освећења параклиса на војном комплексу „Равњак“ на празник Воздвижења Часног Крста

????????????????????????????????????

Његово Преосвештенство Епископ нишки и војни Господин Арсеније је са Његовим Преосвештенством Епископом крушевачким Господином Давидом, у петак 27. септембра  2019. године на дан Воздвижења Часног Крста освештао нови Параклис, служио свету архијерејску Литургију и пререзао славски колач на Војном Комплексу „Равњак“ у Крушевцу.

Воздвижење Часнога Крста је крсна слава Центра и дан службе АБХО, а такође и Празник коме је, са Благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, посвећен нови богослужбени простор при војсци, иначе 38. по реду, од увођења војног свештенства у Војску Републике Србије, 2013. године.

На светој архијерејској Литургији саслуживали су протонамесник Слађан Влајић, главни свештеник Војске Србије, протонамесник Ђорђе Димић, војни свештеник - координатор у Команди Копнене војске, војни свештеници Горан Сандић, Владан Вуковић, Иван Ганић и протонамесник Ведран Костић, протојереј – ставрофор Ђорђе Милојковић, јереј Жељко Марковић, јереј Исајло Марковић,  јеромонах Сергије (Радивојевић), јереј Стефан Петровић и протођакони Стеван Кричка и Андрија Јелић уз присуство великог броја официра, подофицира, војника и гостију.

Овогодишњи домаћин крсне славе Центра АБХО, био је Командант пуковник Сибин Динчић.

После свете Литургије организована је војна свечаност на којој су се војсци и гостима обратили поздравним беседама и пригодним речима пуковник Дејан Петковић испред Команде Копнене војске, Епископ крушевачки Господин Давид, Епископ нишки и војни Господин Арсеније и потпуковник Зоран Вукадиновић, командант 246. Батаљона АБХО.

Свечаности су присуствовали представници Генералштаба Војске Србије, Министарства одбране, бивши припадници јединице, резервне војне старешине, привредници и представници градских власти Града Крушевца са Градоначелницом Јасмином Палуровић на челу.

По повратку у град Крушевац, у Саборној цркви светог Ђорђа, служена је свечана Доксологија у част Преосвештеног Епископа нишког Господина Арсенија.