Освештан нови храм Свете Петке у Избеници

_DSC2585

У суботу, 28. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид (Перовић) служио је свету архијерејску Литургију у Избеници, разлог овог литургијског сабрања било је освећење новог храма Свете Петке.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, отац Исајло Марковић парох јужноафрички СПЦ, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, старешина лазарички јереј Жељко Марковић, протојереј Јован Вуковић, протојереј Братислав Петровић, протојереј Горан Гајић, јереј Милутин Михајловић, јереј Ивица Сврзић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

На крају свете Литургије верном народу се обратио Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, а потом су додељене грамате.

Литургијском сабрању поред верног народа присуствовале су игуманија манастира Светог Николе у Својнову мати Тавита, игуманија манастира Велуће мати Теодора, председник општине Варварин Војкан Павић са руководством и многи други.

Велики број верног народа приступио је светој чаши. На крају је приређен пригодан културно уметнички програм а Литургијско славље је настављено уз Трпезу љубави.

По повратку у престони град Крушевац, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, обишао је бачинску парохију и храм Преображења Господњег.

Ђакон Иван Петронијевић