Архијерејска Литургија и рукоположење у Трстенику

????????????????????????????????????

Свештенство и благоверни парохијани цркве Пресвете Тројице у Трстенику данас су доживели вишеструку радост коју можемо да назовемо архијерејско - крсто – васкрсно - педесетничком. Зато што нам је дошао наш Владика Давид. Зато што смо још увек у данима прослављања часног Крста. Зато што је данас дан Христовог Васкрсења – Дан Господњи. Зато што смо данас добили богато изливање благодати Духа Светога на Свете Дарове и на нашег брата катихету Николу Вујовића, који је преко Деснице нашег Светог Владике примио ђаконски чин како би се Христово Тело – Црква још више изграђивала. Са Епископом су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор у пензији Јеремија Старовлах, протојереј Радомир Косовац, протојереј Данијел Стефановић, јереј Мирољуб Симеуновић, јереј Слободан Радојевић из Епархије будимљанско – никшићке, јеромонах Иларион Богојевић, из Епархије жичке, данас рукоположени ђакон Никола Вујовић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирали су господа: Марко Цветковић, Дејан Марковић и Душан Богојевић.

Након Литургијског отпуста и послужења у храмовној порти, Епископ је благоизволео да на позив председника општине Трстеник, господина Александра Ћирића, освешта зграду Општине Трстеник и благослови све верне који у тој институцији труде се и раде. Након освећења зграде Општине, Епископ и свештенство уживали су гостопримство председника Општине и његових сарадника који су показали искрено поштовање и задовољство што их је Епископ Давид посетио и благословио њих и објекат у коме се они труде и раде на добробит свих људи на територији Општине Трстеник. Слава и хвала Господу за овакав дан!

У Трстенику,

На свету великомученицу Ефимију свехвалну,