Излет ученика ОШ ,,Страхиња Поповић” Дворане

004

У уторак, 8. октобра 2019. године, сви ученици од 1. до 4. разреда ОШ ,,Страхиња Поповић'' Дворане били су на излету у организацији вероучитељице Сање Николић и вероучитеља Далибора Ђорђевића. Посетили су манастир Св. Роман у Ђунису и манастир Св. Стефан у Липовцу, поред Алексинца. Тог дана настава се одвијала у природи у пријатном амбијенту манастирских порти. У манастиру Св. Роман ученике је дочекао протојереј-ставрофор Влајко Грабеж. Испричао им је укратко историјат манастира и упутио речи духовних поука о лепом понашању. У манастиру Св. Стефан ученицима се у цркви обратила мати Нектарија. Ученици су пажљиво саслушали причу о настанку манастира, а потом изговорили молитву Оче наш и одпевали Светосавску химну. У наставку, ученици су имали часове са својим учитељицама. Ово је била лепа прилика да се кроз амбијентално учење упознају са природно-географским и културно-историјским знаменитостима места. Ученици су се вратили са излета видно испуњени радошћу. Пуни лепих утисака, о овом путовању су говорили и наредних дана са жељом да се понове овакви часови верске наставе.

вероучитељица Сања Николић