Света архијерејска Литургија у Саборном храму у Крушевцу

????????????????????????????????????
У суботу, 13. октобра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.
Саслуживали су: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Цветан Топличанин, протојереји Драгић Илић, Ненад Радосављевић, Александар Ерић, Перица Стојић, јереј Стефан Петровић и протођакон Јован Миленковић. Чтецирао је и читао Апостол господин Марко Ракоњац и  Јован Јовановић. Појали су појци Саборног храма. Епископ Давид је вернима изговорио надахнуту и поучну беседу, тумачећи прочитани одломак из Светог Јеванђеља.

Причестио се велики број парохијана и деце а Трпезом љубави у парохијском дому настављено је литургијско славље.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић