Епископ Давид посетио село Богдање и парохију медвеђску

_DSC3695

У уторак, 02/15. октобра, на дан прослављања светих мученика Кипријана и Јустине, Његово Преосвештенство  Епископ крушевачки Господин Давид посетио је своје епархиоте у селу Богдању које припада парохији медвеђској. У пратњи Епископа били су: Секретар Епископа протојереј-ставрофор Драги Вешковац, парох трстенички јереј Мирољуб Симеуновић и протођакон Андрија Јелић. Благоверни народ је са својим надлежним свештеником Ненадом Недићем показао Владики  Ђуровачу, заветно молитвено место где је некада постојао храм светога Ђорђа што је и потврђено након археолошких ископавања. О томе је пред Епископом и народом говорила госпођа Јелена Вукчевић, кустос трстеничког Народног музеја. Ако Бог да, ту ће благословом Епископа и трудом Богдањаца бити изграђена нова црква како би се са овог места опет ширила Литургијска Светлост на сав околни народ.

ђ. Стефан Ђ.