Света архијерејска Литургија у Ражњу

????????????????????????????????????

У среду 16. октобра 2019. године, на дан светог свештеномученика Дионисија Ареопагита ћичевачко намесништво је Светом архијерејском Литургијом са својом Епископом служеном у храму св. пророка Илије у Ражњу прославило своју намесничку славу.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком Господину Давиду на Божанственој Литургији св. Јована Златоустог саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј-ставрофор Раде Богићевић, јереј Дејан Томац, јереј Иван Илић, јереј Милош Пешић, јереј Дејан Савић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Епископу је чтецирао г-дин Велибор Бркић, док су за певницом појали свештеници: протонамесник Срђан Миленковић, јереј Иван Живковић, протојереј Драган Андрејић, протојереј Дејан Антић, јереј Милан Бањац и јереј Драган Смиљанић.

Након прочитаног одељка из Јеванђеља Епископ крушевачки Господин Давид изговорио је Богомнадахнуту беседу.

По прочитаној заамвоној молитви освештан је и пререзан славски колач данашњег колачара протојереја Владице Столића, Епископ је честитао славу данашњем колачару, колачару за наредну годину пароху крежбинском јереју Ивану Живковићу као и свом свештенству овог намесништва.

По завршеној Светој Литургији уприличена је Трпеза љубави којом је настављено празновање.

Епископ крушевачки Господин Давид је по повратку у престони град Крушевац обишао и парохију планску, храм св. пророка Илије и јереја Ивана Илића као и братство и сестринство манастира Лешје.

јереј Милош Пешић