Света архијерејска Литургија у Појатама

????????????????????????????????????

Радуј се, апостоле Томо, који си добрим неверовањем веру утврдио!

У суботу 19. октобра 2019. године, на дан светог апостола Томе, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је светом архијерејском Литургијом у храму св. ап. Томе у Појатама.

Епископу су саслуживали: архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј - ставрофор Раде Богићевић, протонамесник Срђан Миленковић, јереј Милош Пешић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Својом очинском беседом, након прочитаног одељка из Јеванђеља по Јовану, наш Архипастир Епископ Давид објаснио је јављање Сина Божијег својим ученицима након Васкрсења из мртвих. Господ је потврдио своју Божанску моћ, показао своје савршенство и неограниченост природним законима, а кроз сумњу св. ап. Томе у Васкрсење Господа Исуса Христа добила се нова потврда тог чудесног и спасоносног догађаја.

По прочитаној заамвоној молитви освештан је и пререзан славски колач данашњег колачара, а по завршеној Светој Литургији у радости смо са својим Епископом узели учешћа у трпези љубави.

јереј Милош Пешић