Празник cветог апостола и јеванђелистa Луке у Саборном храму у Крушевцу

19

„Пустите децу и не браните им да долазе к мени, јер таквих је Царство небеско“ (Матеј 19, 14)

Дана када Православна црква  прославља св. апостола и јеванђелиста Луку и св. Петра Цетињског ученици петог, шестог и седмог разреда  ОШ ,,Јован Поповић’’ са својим вероучитељом учествовали су на светој Литургији у Саборном храму св. великомученика Ђорђа у Крушевцу и причестили се животворним Тајнама Христовим. После свете Литургије, старешина Саборног храма отац Ђорђе Милојковић припремио је послужење за ученике. Заблагодаровши Богу за све, поучени светим Јеванђељем, одлазимо својим домовима окрепљени  духом, поучени у вери, утврђени у непрестаном слављењу Бога, и стога кличемо овога светога дана: свети апостоле Луко и свети Петре Цетињски молите Бога за нас!

Марко Ј. Цветковић,

вероучитељ