Прослављена манастирска слава светог Луке у Бошњану

????????????????????????????????????

У четвртак, 31. октобра 2019. године, када Црква Христова прославља Светог апостола и јеванђелиста Луку, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид (Перовић) служио је свету Литургију у манастиру светог Луке у Бошњану, главну славу ове свете обитељи.

Епископу су саслуживали: игуман манастира светог Луке архимандрит Алексеј (Богићевић), Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић,  протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св. Луке, протојереј Александар Ерић, протојереј Душан Марковић из Пожаревца , парох бошњански протојереј Александар Лукић, јереј Радош Младеновић из жичке епархије,  јереј Ивица Сврзић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Иван Петронијевић и ђакон Никола Ракић.

Литургији су присуствовале монахиње из крушевачке епархије, игуманија Теодора из Велућа, монахиње из шумадијске епархије, игуманија мати Јелена из Драче, игуманија мати Анастасија из Дивостина.

По заамвоној молитви пререзан је славски колач овогодишњег свечара брата Драгољуба Стајића из Бресног Поља а свечар за наредну годину је брат Ненад из Краљева.

На крају свете Литургије верном народу се обратио Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави у манастирској трпезарији.

Ђакон Иван Петронијевић