Архијерејска Литургија у Јасиковици

????????????????????????????????????

У недељу 20. по Педесетници, 3. новембра (21. октобра) 2019. лета Господњег, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид богослужио је у дивном оживописаном храму рођења Светог Јована Претече у Јасиковици (парохија бучјанска, Архијерејско намесништво трстеничко). Са Епископом су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Милан Поповић - надлежни парох, протојереј Верољуб Благојевић (парох мајдевски) протођакон Андрија Јелић и ђакон Никола Вујовић. По читању Апостола и Светог Јеванђеља, Епископ је беседио и поучавао народ наглашавајући важност нашег супротстављања греху и смрти путем јеванђелског живота и делатне вере. Након заамвоне молитве Епископ је осветио ново црквено звоно – дар породице Смиљковић из Јасиковице. На отпусту Епископ је истакао важност Причешћа као циљ свега што је речено у току Свете Литургије.

Домаћини су након Службе Божје уприличили културно уметнички програм и свечану трпезу и тако свима указали право српско гостопримство.

Ђакон трстенички Стефан Ђурђевић