Света архијерејска Литургија у цркви светих врачâ Козме и Дамјана у Крушевцу

????????????????????????????????????

У среду, 14. новембра 2019. године, Епископ крушевачки Господин др Давид је, уз саслужење Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића и протојереја ставрофора Љубивоја Радовића,  проте Љубодрага из Тимочке епархије, јеромонаха Сергија и презвитера Жељка Марковића, као и протођакона Андрије Јелића, началствовао литургијским сабрањем у цркви светих врачâ Козме и Дамјана у крушевачкој Општој болници. Владика се, по отпусту  обратио пригодном беседом верном народу који је у великом броју учествовао у литургијској радости ових дивних лекара и бесребреника. По одслуженој светој служби, Преосвештени Отац и наш Владика је пререзао славске колаче свечарима лекарима ове свете установе и свима пожелео да нас лече и помажу, као што су то чинили и свети Врачи, лечећи и душе и тела болеснима.

Жељко Марковић, презвитер и старешина цркве Лазарице