Навечерје храмовне славе Ваведењског манастира у Велућу

????????????????????????????????????

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид благоизволео је да посети и учини молитвено бдење у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у селу Велућу. Бденије је служено у зимском параклису овога манастира уз молитвено учешће: епископског Секретара протојереја – ставрофора Драгог Вешковца, протојереја – ставрофора у пензији Јована Спасојевића, јереја Мирољуба Симеуновића, пароха трстеничког, јереја Милутина Михајловића, пароха велућког, протођакона Андрије Јелића, ђакона Стефана Ђурђевића, ђаконе Николе Вујовића, игуманије ове свете обитељи Теодоре и њених сестара, теолога Владимира Михајловића, чланица хора ,,Ваведење“ и верног народа. За Часном Трпезом били су: прота Јован, отац Мирољуб и ђакони Андрија и Стефан. Након бденија сестринство нас је љубазно угостило у својој трпезарији у којој су се и за време обеда чуле молитвене песме споменутог новооснованог хора који брзо напредује у манастирском храму уз помоћ Пресвете Богоматере чије Ваведење слави.

Благодаримо на гостопримству Пресветој Богородици, као и игуманији мати Теодори, њеном сестринству и свима који се труде у светој обитељи овој.

ђакон Стефан Ђурђевић