У манастиру Дренчи прослављена слава Ваведење Превете Богородице

20191204_080619-01

Данас је у Светом манастиру Дренчи прослављена храмовна слава Ваведење Превете Богородице. Свету Архијерејску Литургију служио је наш Епископ Давид. Које речи употребити да се опише радост данашњега дана коју доживесмо сабрани око Свете Чаше Крви и Тела Христовога. Не постоје речи које могу описати истинску радост душе и срца. Она се неда описати јер то је умилна роса Царства Небескога. Та роса блажи уморно од пролазности и обремењено слабостима људско биће. Та роса то су сузе Пречисте Богомајке које непрекидно натапају ову долину плача. Те Њене сузе молитвене јесу радост наша, јер њима нам Господ прашта. Благодаримо ти Света Богомајко Владичице јер тобом прогледасмо! Радуј се благодатна јер тобом и ми постасмо бића радости!

Трудом игуманије Фотине и колачара Милана Спасића, радовасмо се  дивном и чувеном српском гостољубљу.

свештеник Вукман Петровић