Света архијерејска Литургија у манастиру Грабово

????????????????????????????????????

У недељу 25. по Духовима, 08. децембра 2019. године, на Оданије Ваведења Пресвете Богородице, када наша Света Црква прославља св. свештеномученике Климента Римског и Петра Александријског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је светом архијерејском Литургијом у манастиру св. ап. Петра и Павла у Грабову.

Епископу су саслуживали: архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, парох витошевачки јереј Дејан Савић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Након прочитаног одељка из Јеванђеља, наш Архипастир Епископ Давид својом очинском беседом обратио се окупљеном верном народу.

По завршеној Светој Литургији Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обишао је радове на храму који је у процесу обнове, да би након тога у радости са својим Епископом свештенство и верни народ узели учешћа у трпези љубави за коју се постарала настојатељица манастира монахиња Агапија.

јереј Милош Пешић