Литургијска прослава свeте Варваре у Варварину

IMG_5701

У уторак, 17./4. децембра 2019. Лета Господњег варваринска црква прославила је св. Варвару. Литургијским сабрањем началствовао је архимандрит Алексеј ( Богићевић ), игуман манастира св. Луке у Бошњану, уз саслуживање Архијерејског намесника темнићког протојереја- ставрофора Ђорђа Марјановића, пароха бачинског протојереја Горана Гајића, пароха варваринских протојереја Дејана Миленковића , јереја Драгана М. Глигоријевића протођакона Андрије Јелића и ђакона Ивана Петронијевића. За певницом су појали умировљени протојереј- ставрофор Момчило Рајковић, јереј Ивица Сврзић парох доњокрчински, господин Александар Петровић и госпођа Оливера Станчева. После заамвоне молитве пререзан је славски колач, а литургијско сабрање је настављено Трпезом Љубави коју је припремило братсво храма Успења Пресвете Богородице у Варварину.

јереј Драган М. Глигоријевић