Празник светог Николаја Мирликијског Чудотворца свечано прослављен у крушевачкој Саборној цркви

????????????????????????????????????
На празник светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца, а на  дан крсне славе Епископа крушевачког Господина Давида, у четвртак 19. децембра 2019. године, литургијски и свечано је прослављен овај угодник Божји и Учитељ Свете Цркве.
Свечаним празничним бденијем началствовао је Епископ врањски Господин Пахомије у прусуству епископа осечко-пољског и барањског Господина Херувима, надлежног епископа крушевачког Господина Давида, свештенства  и верног мнарода.

Светом Литургијом началствовао је Епископ осјечко-пољски и барањски Г. Херувим уз саслуживање епископа Давида, архимандрита Прокопија Тајера /сиријска Патријаршија/, старешине саборног храма протојереја-ставрофора Ђорђа Милојковића, протојереја ставрофора Адама Стевановића, Цветана Топличанина и Стефана Петровића.

Беседу по прочитаном Јеванђељу изговорио је Владика Херувим, честитајући празник домаћину Епископу Давиду, свештенству и народу.

Верници и парохијани, као и гости Епископа Давида, испунили су Саборни храм светог Георгија и дошли да литургијски прославе светог Николаја, те да своме духовном оцу и Архијереју честитају крсну славу са жељом да дуго пастироналчалствује својим повереним стадом у љубави здрављу и радости.

Литургијска радост настављена је славском Трпезом љубави, коју је за драге госте приредио наш Владика.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић