Архијерејска Литургија у манастиру светог Илије у Великој Дренови

Његово Преосвештенство Владика крушевачки господин Давид одслужио је службу Божју у манастиру Светог Илије у Великој Дренови у недељу Светих Отаца, 5. јан. (23. дец.) текуће године. Епископу су саслуживали свештеници: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Саша Величковић, и ђакони: протођакон владичански Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. На крају службе Епископ је очинским речима поучио свој народ. Храм Светог Илије и данас је био испуњен верним народом који постепено умножава своју љубав према овој светињи и препознаје искрену молитву преподобне мати игуманије Серафиме и њених сестара - монахиња.Сви увиђамо да у овоме храму манастирском има више душа на светој Литургији него у неким парохијским храмовима. Након отпуста, сви су били угошћени с' љубављу у манастирској гостионици још увек сабрани око свог Владике Давида.

Ђакон Стефан С. Ђурђевић