У Крушевцу одржан Молебан и Крсни вход за нашу страдалну православну браћу, свештенство, монаштво и верна чеда Српске Православне Цркве у Црној Гори

По благослову епископа крушевачког господина Давида, у суботу 4.јануара 2020.године,  у претпразништву  Рођења Богомладенца Христа, у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија  одслужен је Молебан за нашу страдалну браћу, свештенство, монаштво и верна чада Српске Православне Цркве у Црној Гори.

Молебан је служен у присуству великог броја свештеникâ, монахâ и  верног народа нашег града Крушевца, као и целокупне епархије крушевачке.

По обављеном Молебану, свештенсво и народ су прошли улицама  града Крушевца у Крсном входу до споменика Косовских јунака.