Бадњи дан и Бадње вече у Саборном храму у Крушевцу

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Литургију на Бадњи дан у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Архијереју су саслуживали свештеници Саборне цркве.

На навече Празника Рожења Господа Бога и Спаситеља  нашега Исуса Христа - Бадње вече, Епископ крушевачки Господин Давид  служио је Велико повечерје са Петохлебницом у Саборном крушевачком храму.

Епископу Давиду саслуживали су протојереј Драгић Илић и протођакон Јован Миленковић. По одслуженом Повечерју, а по благослову  Владике Давида, старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић је са свештенством и верним народом на платоу испред храма наложио бадњак на ватру.

Порта и храм били су испуњени верним народом који је са великом радошћу дошао, по устаљеном српском обичају и традицији, да ово вече прославе саборно око својих храмова.
У наставку уследило је послужење у порти и парохијском дому за све присутне вернике.

МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!
ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!!