Прослава Савиндана у Љубостињи и парохији љубостињској

P1620376

Светог Саву "Као великог просветитеља, друга апостола" прославила је и ове године "Црква његовога народа" - манастир Љубостиња и парохија љубостињска.

Најсветија деца коју је он "просветио и препородио Духом Светим" и "засадио у духовном рају", узнела су му молитве и благодарне песме.

Прослава Савиндана отпочела је најпре Светим Литургијом, коју су служили протојереј ставрофор Дамњан Лисинац и протојереј Данијел Стефановић, а потом резањем славског колача и молитвеним приносима деце светосавске у манастиру Љубостиња.

У истом молитвеном духу, деца су све присутне почаствовала светосавском академијом у основним школама у Доњем Дубичу и Грабовцу.

У основној школи у Грабовцу већ јубиларни двадесети пут деца су принела своја песничка остварења Светом Сави. За учињени труд и љубав према најславнијем из српскога рода, сва деца су награђена пакетићима и специјалним наградама, а све благодарећи многим добротворима.