Света архијерејска Литургија у Ћићевцу

????????????????????????????????????

Кондак ( глас 8 ) : Као великог просветитеља и друга Апостола,

прославља те Црква твог народа, преподобни.

Но, као онај који има слободу пред Христом,

молитвама својим спаси нас од свих невоља, да би ти клицали:

Радуј се оче Саво богомудри!

У понедељак 27. јануара 2020. године, на Савиндан, Светом архијерејском Литургијом прослављена је храмовна слава у Ћићевцу.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је Светом архијерејском Литургијом, док су Епископу саслуживали: протојереј - ставрофор Раде Богићевић, протонамесник Срђан Миленковић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Светој архијерејској Литургији је присуствовао између осталих и председник Општине Ћићевац г - дин Златан Кркић.

Након прочитаног одељка из Јеванђеља, наш Архипастир Епископ Давид својом очинском беседом обратио се окупљеном верном народу.

Велики број деце се причестио Светим Тајнама Христовим, а након Свете Литургије, рецитацијама о Светом Сави су на свој начин прославили светитеља, те им је и уручен пригодан пакетић за труд који су показали.

Након свете Литургије, Епископ је богонадахнутом беседом поучио верни народ, а потом је и пререзао Славски колач.

Трпезом љубави настављено је празновање за које су се поред свештенства ове парохије побринули и данашњи колачар г - дин Војкан Миладиновић са својом породицом.

јереј Милош Пешић