Света архијерејска Литургија у Саборној цркви у Крушевцу

????????????????????????????????????
У недељу, 9. фебруара 2020. године,  у недељу Митара и Фарисеја, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је свету Литургију у Саборном храму града Крушевца.

У овој првој припремној недељи пред велики Васкршни пост  Епископу су саслуживали: протојереји-ставрофори Ђорђе Милојковић, Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Цветан Топличанин, протојереји Драгић Илић, Ненад Радосављевић, Александар Ерић, Перица Стојић, јереј Стефан Петровић и протођакон Андрија Јелић.

Апостол је прочитао господин Марко Ракоњац а појало је појачко друштво овога храма.

Епископ Давид је протумачио одељак из прочитаног  светог Јеванђеља, појашњавајући  потребу за искреном молитвом и припреми за наступајући Велики и Часни пост.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић