Недеља Православља у Крушевцу

У прву недељу Великог поста, 8. марта 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид  служио је свету Литургију св. Василија Великог у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина саборног храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић, Адам Стевановић, Цветан Топличанин, Драгиша Јовановић, протојереји Ненад Радосављевић и Александар Ерић, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Апостол је прочитао теолог г. Марко Цветковић а појали су вероучитељи г. Марко Пантић, г. Давид Јањић и појци овога храма.

Свети храм је био испуњен верним народом који се постом, молитвом и исповешћу припремо и приступио Светој Чаши, сјединивши се са Господом на спасење и на вечни живот.

По завршеној светој Литургији, као и сваке године, уприличена је велика Литија, посвећена победи Православља над јереси иконоборства, а  којој је придодата и друга  молитвена  подршка Српској Православној Цркви у Црној Гори, свештенству и верном народу под слоганом "Крушевац дозива Цетиње, браћо сачувајмо светиње".

На платоу испред цркве Лазарице одслужен је  молебан у присуству великог броја свештеника, монаха, монахиња и верног народа града Крушевца.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић

прилог РТК