Света Литургија и братски састанак свештенства Намесништва крушевачког у Мудраковцу

????????????????????????????????????

У другу суботу Часног поста, када наша Света Црква прославља sвету преподобну мученицу Евдокију, Његово Pреосвештенство Eпископ крушевачки Господин Г. Давид служио је Литургију светог Јована Златоустог у крушевачком насељу Мудраковац.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Мирослав Николић, јереји Иван Матић, Раде Радивојевић и Слободан Маринковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Душан Маговац.

Апостол је прочитао и чтецирао богослов Никола Николић.

Пре свете Литургије, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић исповедио је свештенослужитеље крушевачког Намесништва.

Потом, у црквеној сали одржан је братски састанак где су свештеници заједно са Владиком веома живо разговарали на тему поста и причешћа, износећи парохијске праксе и искуства о овом  веома важном питању за литургијски живот.

Никола Николић