Света архијерејска Литургија и венчање у Саборној цркви у Крушевцу

????????????????????????????????????

У недељни дан када славимо спомен свете Фотине Самарјанке, дакле у пету недељу по Пасхи, сабрасмо се у храму светог великомученика и победоносца Георгија веселећи се пасхалном радошћу непрестано прослављајући славно Васкрсење Христово. У овој сверадости крунисана је и жеља младенаца: Ненада Матића из Домишевине код Бруса и Софије Симовић из Краљева за заједничким, брачним подвигом у Цркви Христовој.

Сабрани око свога Епископа Господина Давида, богољубиво свештенство и христочежњиво верно стадо овог светог храма благодарсвено је певало песме захвалне за сва добра која нам је Господ, Сведародавац благоизволео дати.

Примивши воду живу= крв Христову и хлеб живота = јело ( св. Јустин Ћелијски) у миру изиђосмо носећи у срцима спокојство, јер “Љубав страх одгони (1Јн. 4:18)”.

протођакон Андрија Јелић