Света архијерејска Литургија и рукоположење у Трстенику

????????????????????????????????????

У шесту недељу по Васкрсењу (недељу о слепом) и на дан спомена светих словенских просветитеља Кирила и Методија, 11/24. маја 2020. године Господње, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у трстеничком храму Свесвете Живоначалне Тројице. Са Владиком су саслуживали: протојереј и Архијерејски намесник трстенички Марјан Вујовић, протојереј Радомир Косовац – парох трећи  трстенички, јереј Мирољуб Симеуновић –  други парох трстенички, протођакон Владикин Андрија Јелић и ђакон трстенички Стефан Ђурђевић. Чтецирали су господин Дејан Марковић и богословац Душан Богојевић. Након Апостола и Јеванђеља, Владика Давид је својом беседом изнео пред пажњу благоверног народа тајну спасоносног Господњег догађаја коме је посвећена цела предстојећа седмица. ,,И пролазећи (Исус) виде човека слепа од рођења... Док сам у свету, светлост сам свету. Рекавши ово пљуну на земљу и начини блато од пљувачке, и помаза блатом очи слепоме... Он оде, дакле и уми се, и дође гледајући... Кад он (Христос) не би био од Бога, не би могао ништа чинити (Св. Јеванђеље по Јовану, 9. глава). Након освећења Часних Дарова, призив Светога Духа смо удвостручили јер је наш Епископ благоизволео да у чин ђакона рукоположи теолога и вероучитеља господина Немању Ћосића (,,Помолимо се, дакле, за њега, да дође на њега благодат Свесветога Духа!“)

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић