Спасовдан свечано прослављен у Саборном храму у Крушевцу

Узнео си се у слави, Христе Боже наш,

који си обрадовао ученике обећањем Светога Духа,

пошто су били утврђени благословом, да си Ти Син Божији,

Избавитељ света.  (Тропар глас 4.)

На празник Вазнесења Господњег, у четвртак 28. маја 2020. године,  Његово Преосвештенство Епископ кришевачки господин Давид началствовао је светом архијерејском Литуријом  храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереји -ставрофори Ђорђе Милојковић, Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, презвитер Ненад Драгичевић, протођакони Андрија Јелић, Јован Миленковић и ђакон Немања Ћосић .

По прочитаном празничном Јеванђељу наш Пастироначалник честито је вернима празник Вазнесења Господњеги  и изговорио беседу.

Радост празника  употпунио је и чин рукоположења у презвитера брата Немање Ћосића, ђакона из села Велућа код Трстеника.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић