Светa aрхијерејскa Литургијa у цркви Успенија Пресвете Богородице у селу Станишинци

_DSC5657

Данас 31. маја 2020. године, у недељу Светих Отаца Првог Васељенског Сабора, наш Епископ Давид служио је свету aрхијерејску Литургију у цркви Успенија Пресвете Богородице у планинском селу Станишинци.

Када се помене реч „планина“  она у нама буди осећања која теже да додирну небо. Мисао о планини ствара нам слику о чистоти и истинској лепоти. Планина изискује подвиг живота и живљења у хармонији са собом и природом. Планине нас подсећају на потребу и покрет да се уздигнемо из приземности и устајалости овога пролазнога света. Да би се освојили планински врхови потребна је жртва и љубав. Зато је Света Литургија као планина,  коју смо данас освојили заједно са својим Епископом и у духу се радовали великој победи 318. Светих Отаца I Васељенског Сабора у Никеји. Како тада, тако и данас Црква Христова увек побеђује, вођена Духом Светим који је Дух Истине.

После радости Свете Литургије, радовали смо се гостољубљу пароха плочко-станишиначког јереја Јовице Крстића.

Свештеник Вукман Петровић