НАЈАВА: Свечана прослава Видовдана у Крушевцу

lazarica-knez-lazar

Драга браћо и сестре,

позивамо вас да узмете молитвеног учешћа у прослави празника Видовдана у граду Крушевцу.

У суботу, 27. јуна са почетком у 16:30, Епископ крушевачки Господин др Давид (Перовић) служиће, уз саслужење свештенства, свечано Бденије у цркви Лазарици.

У недељу, 28. јуна, на дан прославе светог великомученика Кнеза Лазара косовскога и крушевачкога, 28. јуна 2020. године, са почетком у 7:30, Владика Давид ће уз саслужење свештенства наше Богом спасаване Епархије крушеачке служити свету архијерејску Литургију у цркви Лазарици.

По светој Литургији ће у 10:00 часова поћи свечана литија из цркве Лазарице улицама града Крушевца, у центру код споменика Косовским јунацима ће бити одслужен помен, а потом ће литија ићи до будуће цркве светог Кнеза Лазара код касарне у Крушевцу, где ће бити освештан и положен камен-темељац и повеља у темеље новог храма.

Срећан и благословен празник Видовдана!

Добро дошли!