Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Ћићевцу

DSC_9905

У четврту недељу по Духовима 05. јула 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у цркви Св. Саве у Ћићевцу.

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј-ставрофор Раде Богићевић, старешина овог храма протонамесник Срђан Миленковић, протођакон Андрија Јелић и ђакони Ненад Матић и Андрија Лазаревић. Епископу је чтецирао г-дин Марко Цветковић, док су за певницом појали г-дин Милан Вешковац и г-дин Милош Ђорђевић.
У току Свете Литургије владика Давид је рукоположио вероучитеља Андрију Лазаревића у чин ђакона, назначивши га за ђаконство у овоме светоме храму. Владика Давид је у беседи честитао новорукоположеноме ђакону Андрији, а присутном народу упутио речи поуке.

Потом је уследила Трпеза љубави у трпезарији ове свете цркве.

јереј Милош Пешић