Прослављена храмовна слава у Јасици

DSC_2391
На дан када наша Света Црква слави светог великомученика Прокопија, Епископ крушевачки Г. Давид је служио у храму посвећеном овом светитељу  и исповеднику вере Христове у Јасици. Епископу су саслуживали: Секретар Епископа крушевачког отац Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачки отац Будимир Којић, умировљени парох јасички о. Животије Радивојевић, умировљени парох беловодски о. Петар Јараковић, парох падешки о. Милан Поповић, надлежни парох јасички о. хаџи Иван Милановић. Молитвено учешће у Литургији узели су: парох пепељевачко-вучачки о. Милорад Пршић, парох кукљински о. Марко Чуљић, парох беловодски о. Раде Радивојевић, парох коњушки о. Александар Димитријевић, настојатељ манастира Св. Јована у Макршану о. Јаков, настојатељница манастира св. Николе у Коморану мати Евгенија и многобројни народ који се сабрао око своје светиње.

Након свете Литургије пререзан је славски колач. Домаћин-колачар овогодишњи је био о. Животије Радивојевић, умировљени парох јасички.

Празновање у трпезарији, агапу, за Епископа, свештенство и монаштво припремио је колачар о. Животије са породицом.

У љубави напослетку смо се растали са жељом да се што пре опет састанемо, те да молитвено уживамо као што смо то чинили данас.

Хаџи Иван Милановић, протојереј