Прослављена храмовна слава у Варварину

DSC_7949

Света Црква је истакла лик Пресвете Богородице испред и изнад свих светитеља и Божијих угодника, пошто је њен пример највиши међу свима светима. Њено потпуно предавање Вољи Божијој је за сва времена најсавршенији путоказ на путу у Царство Небеско. Из њеног лика вековима тече вода живе вере, девствености и потпуне преданости Богу. Њено Богоматеринство остаје за сва времена извор духовног надахнућа за све мајке и све родитеље у васпитавању нових нараштаја. Тако се непрестано испуњава њено сопстевно пророчанство да ће је блаженом звати сви нараштаји. Озарени светлошћу овог прелепог летњег јутра, прослависмо Успење Мајке Божије, нашу храмовну славу, молећи Пресвету и Пречисту да уђе у срца свих мајки и да својим посредовањем помогне свима мајкама и свима нама да прославимо Оца и Сина и Духа Светога у векове векова.

јереј Драган М. Глигоријевић
DSC_7868